Piczo

Log in!
Stay Signed In
Do you want to access your site more quickly on this computer? Check this box, and your username and password will be remembered for two weeks. Click logout to turn this off.

Stay Safe
Do not check this box if you are using a public computer. You don't want anyone seeing your personal info or messing with your site.
Ok, I got it
Qeshu edhe ti heheheheh
Kthehu
More... Ishte nje refugjat ne kapshtice, kufiri Shqiperi-greqi.
"ndal!" i thote roja greke.
"o grek po ca ke or vella?"
" si c'kam? s'me kane plasur syte ore, c'e ke gjithe ate kallashnikov? "
"s'eshte kallashnikov"
"ore eshte se i di une keto gjera "
"nuk eshte o grek!"
"po c'eshte atehere?"
"eshte makine llogaritese"
"mor po qenke interesant , mua po ma fut?"
"jo mor jo , thashe te verteten"
"makine llogaritese eshte kjo qe kam ne dore"
thote greku pasi e nxjerr makinen llogaritese nga xhepi i kemishes.
"ajo qe ke ti eshte per te bere hesape, kjo imja eshte per te
lare hesape!"
Sherifi
ishte nje sherif dhe shkoi ne nje bar me kalin e tij. ai u fut brenda ndersa kalin e la jashte. ai mori nje birre dhe e piu. ai degjoi nga prapa disa zera ; merja kalin! pau! qelloi ai me pistolete dhe e vrau. keshtu ndodhi dhe heren e dyte. ai porositi birren e trete por,pronari i tha; une ti jap birrat por mos i vrit ato mbrapa se po lozin shah
CAFE BAR
Ka qene nje katunar qe ka qene me kal ne qytet dhe ka pare tek ka shkruar Bar Kafe kamerieri e pyet çka po don mu kafe kurse kalit bar...

Llogjike apo mister? Gabon matematika?

Tre shoke te lodhur nga rruga e gjate vendosin te kalojne naten ne nje hotel afer rruges. Pronari i hotelit i fton te hyjne brenda. Ai u merr nga 100$ secilit per naten qe do te kalonin ne ate hotel aq lluksoz. Me vone ai pendohet qe iu mori aq shume dhe i thote recepsionistit t'u jepte 50 dollare te treve. Rrecepsionisti nuk dinte te bente mirre llogari dhe mendoi t'u jepte 30 dollare, pra nga 10$ per person, kurse 20 dollaret ti mbante vete. Pra ata paguan nga 90$ per person.

Sa leke paguan tre shoket?

Bejme nje llogaritje te thjeshte

90$ x 3 = 270$

270$ + 20$ = 290$ (20$ jane ato qe mbajti recepsionisti)

Ku shkuan 10$?

Kujdes Macen

Kjo mace eshte mace nje mace menyre mace per mace te mace mbajtur mace nje mace idjot mace pese mace duke mace u mace sorollatur mace kot mace e mace me mace kot.